YENİ BİR KURUL DAHA

CUMHUR BAŞKANLIĞI bünyesinde, Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu, Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu, Ekonomi Politikaları Kurulu, Güvenlik ve Dış Politikalar Kurul, Hukuk Politikaları Kurulu, Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu, Sosyal Politikalar Kurulu, Yerel Yönetim Politikaları Kurulu oluşturulmuştu.
Bu haber 2018-07-31 15:58:06 eklenmiş ve 934 kez görüntülenmiştir.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi

1" numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nde, Cumhurbaşkanlığı teşkilatı hakkındaki düzenlemeler yer aldı.

"2" numaralı kararnamede bazı kamu kurum ve kuruluşlarına ait kadro ve pozisyonların ihdası, iptali ve kullanımına dair esas ve usuller belirlendi.

Üst kademe kamu yöneticileri ile kamu kurum ve kuruluşlarında atama usullerine dair usul ve esaslar ise "3" numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nde düzenlendi.

İlk kararnamenin içeriği

"1" numaralı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, "Cumhurbaşkanlığı Makamı, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Yardımcıları ve Cumhurbaşkanına Vekalet, Cumhurbaşkanlığı Politika Kurulları, Cumhurbaşkanlığına Bağlı Kurum ve Kuruluşları, Bakanlıklar, Cumhurbaşkanlığı Ofisleri ve Ortak Hükümler" başlıklı bölümlerden oluştu.

 

Cumhurbaşkanlığı teşkilatı yeniden düzenlendi

Söz konusu kararname ile Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı ile Cumhurbaşkanlığı bünyesindeki oluşturulan kurul ve ofislerin yapısı, Bakanlıkların teşkilat yapılanmaları ve bağlı kurum ile kuruluşlara dair esaslar ve usuller belirlendi.

İlk kararnamede 7 ayrı kısım ve 539 maddeye yer verildi.

 Ve yeni bir kurulun daha başlaması gündemde

PROJE VE İSTATİSTİK BİRİM KURULU

 Bu kurul cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde iç ve dış bütün  projesel istatistiki verileri toplayarak yeni projeler geliştirecek ve doğrudan başkana bağlı olacaktır. Bu kurula toplamda 1780 kamu personeli tahsis edilecektir. Atanacak kişi ile ilgili ise kulislerde konuşulan çeşitli kişilerin yanı sıra yeni ve genç bir isim dikkat çekiyor. Bu isim daha önce Avrupa birliği projelerinde Rüştü ispatlanmış. Bir çok proje ve görevlerde yer alan kendi kulvarının en başarılı genç iş insanı kısa sürede siyasi arenada kendinden söz ettirmeyi başararak siyasi ortamların yeni yönlendiricisi olarak tanımlanıyor. Ankara 1.bölge milletvekili aday adaylığı başvurusuda bulunan bu kişi 

Mehmet Fatih PAKIR 

Biyografisi basın camiasında paylaşılıyor.

 

 

Ulusal Kalkınma ve Proje Geliştirme Derneği Genel Başkanı Mehmet Fatih Pakır, 01.01.1991 yılında Urfa’da dünyaya geldi. Ailenin ikinci çocuğu olan Mehmet Fatih Pakır, ortaöğretimini Urfa’da tamamladı. Fransa’nın Paris şehrinde Sorbonne Üniversitesi’nde  Proje İstatistik Programlama Yazılım bölümünü başarıyla bitirdi. 

İş hayatına atılarak bir çok projeye  imza atan ve Proje Makinası lakabıyla bilinen aynı zamanda 2011 yılında itibaren Kırşehir’de ikamet eden Mehmet Fatih Pakır, Alfa Çağrı Merkezi, AlfaTicaret – Proje Mühendislik, Alfa Rent A Car Oto Alım Satım Kiralama, Haber Alfa Gazetesi’nde Genel Yayın Yönetmeni, AB Mali Yardımlar Proje Uzmanlığı ve Alfa İnka İnşaat Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı ve Ulusal Kalkınma ve Proje Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Genel Başkanlığı görevlerini yürütmektedir.

ETİKETLER : Mehmet Fatih PAKIR Dış Politikalar Kurul  Hukuk Politikaları Kurulu Kültür Sanat Politikaları
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
54 Kez Okundu
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Gazi SOFT Haber Yazılımını Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
FD HABER PORTALII